Nitrilové rukavice na vzostupe

Nitrilové rukavice na vzostupe

Nitrilové rukavice sa pre mnohých rýchlo stávajú preferovanou voľbou rukavíc, pretože sa ukazujú byť oveľa tvrdšími ako ich latexové a vinylové náprotivky. Sú vyrobené z druhu syntetického latexu a ponúkajú vysokú odolnosť voči rozpúšťadlám. Na rozdiel od iných rukavíc, ktoré sa nosia pri zaobchádzaní s rozpúšťadlami, pôsobia tieto konkrétne rukavice ako úplná bariéra, čo znamená, že zápach neprejde do vašich rúk. Sú pohodlné na nosenie a majú jemný práškový lak, ktorý im umožňuje ľahko vkĺznuť na ruky. Existujú aj verzie bez púdru.

Pretože mnoho ľudí trpí alergiou na latex, rozhodli sa pre skvelú alternatívu nitrilové rukavice. Pretože tieto rukavice neobsahujú latex, obvyklé sťažnosti na vyrážky a podráždenie pokožky nie sú prítomné, pretože riziko alergie je takmer nulové. Pretože nitrilové rukavice takmer neobsahujú bielkoviny, môžu ich bez obáv používať aj ľudia bez alergií na latex, ktorí majú citlivú pokožku.

Mnoho priemyselných odvetví, ktoré používajú tuky, oleje a rozpúšťadlá, používa nitrilové rukavice. Používajú sa v mechanickom priemysle aj v záhradníctve, kde by pokožka mohla byť podráždená pesticídmi. Vďaka svojej vysokej odolnosti poskytujú veľkú ochranu každému, kto pracuje so škodlivými látkami.

Nitrilové rukavice

V nedávnej dobe došlo k viditeľnému zvýšeniu počtu automobilových spoločností, ktoré používajú nitrilové rukavice na ochranu rúk svojich zamestnancov pred škodlivými chemikáliami a látkami. Pracovníci v tomto konkrétnom priemysle zvyčajne prichádzajú do styku s veľmi škodlivými olejmi a kvapalinami a nitrilové rukavice poskytujú veľkú ochranu. Okrem toho tiež pomáhajú predchádzať porezaniu a popáleniu pracovníkov.

Stomatologické postupy majú tendenciu používať rukavice viac ako ktorýkoľvek iný zdravotnícky pracovník a zistilo sa, že latexové rukavice spôsobujú podráždenie pokožky ľuďom, ktorí zvyčajne netrpia alergiami. Zubní lekári v súčasnosti uprednostňujú použitie nitrilových rukavíc nielen na prevenciu alergií, ale aj preto, že sú oveľa odolnejšie voči roztrhnutiu a prepichnutiu.

Keď sa tieto rukavice vyrábali prvýkrát, mnoho priemyselných odvetví si jednoducho nemohlo dovoliť vykonať zmenu z latexu, pretože boli oveľa nákladnejšie. Teraz, keď ich však využíva veľa priemyselných odvetví, boli výrobcovia schopní masívne znížiť náklady, vďaka čomu sú teraz široko dostupné za slušnú cenu.

K dispozícii je tiež veľa rôznych druhov nitrilových rukavíc, ktoré sa líšia nielen veľkosťou, ale aj hrúbkou. Niektoré majú pridanú aloe vera, ktorá umožňuje hydratačný účinok počas nosenia. Zvyčajne sú klasifikovaní v troch úrovniach: nízka, stredná a vysoká. Lekári s najväčšou pravdepodobnosťou použijú rukavice na nízkej úrovni, pretože zvyčajne budú vykonávať jemnú prácu v bežnom nemocničnom prostredí. Stredná úroveň je najvhodnejšia pre ľudí ako zdravotnícky záchranári, často musia oveľa viac zdvíhať a manévrovať, takže na vytvorenie lepšej bariéry je potrebné použiť trochu hrubšie rukavice. Vysoká páka je najvhodnejšia pre ľudí, ktorí pracujú v prostredí s chemikáliami a olejmi, ako aj s nástrojmi, ktoré by mohli rukavice prepichnúť.

Vyberte si správne lekárske rukavice - latexové, vinylové a nitrilové

Informácie o lekárskych rukaviciach:

3 dôležité charakteristiky pri výbere správnych lekárskych rukavíc

  1. Úroveň ochrany rukavíc: Celý dôvod, prečo používame rukavice, je ochrana. Ak potrebujete rukavice odolné voči chemikáliám, najlepšie budú nitrilové rukavice.
  2. Comfort & Fit: Rukavice sa musia dať ľahko nasadiť.
  3. Cena: Niekedy si môžete dovoliť najlepšie rukavice, ktoré si môžete kúpiť, ale chcete tiež kvalitné rukavice.

Rozdiely medzi latexovými rukavicami, nitrilovými rukavicami a vinylovými rukavicami:

Tri hlavné typy skúšobných rukavíc : latexové, nitrilové a vinylové rukavice

Jednorazové rukavice boli určené na jedno použitie a iba na jedno použitie. Opätovné použitie rukavíc bez autoklávovania a čistenie rukavíc môžu mať za následok infekčné choroby.

Latexové jednorazové rukavice : používajú sa už viac ako 100 rokov a hoci existuje alergia, latexové rukavice neprekonajú nič v odolnosti, pohodlí, citlivosti a vhodnosti.

Jednorazové nitrilové rukavice : sú skúškovými rukavicami pre zdravotné sestry a lekárov, pretože fungujú skvele aj na náročných miestach. Nitrilové rukavice nehrozia alergiou na latex. Majú vynikajúcu odolnosť, pevnosť a hmatateľnosť.

Vinylové jednorazové rukavice : sú vysoko hodnotné, lacné a neobsahujú latex. Vinylové skúšobné rukavice majú štandardnú bariérovú ochranu a sú vyrobené z polyvinylchloridu (PVC). Tieto rukavice by sa nemali používať vo vysoko rizikových prostrediach.

Na prevenciu alergií na latex je potrebné vziať do úvahy rukavice bez vyšetrenia na latex. Ľudia používali latexové rukavice kvôli strachu z AIDS a HIV. To bola vtedy bariéra. Kvôli alergiám na latex teraz vyrábajú viac rukavíc bez obsahu latexu.

Prehľad:

Tri typy lekárskych rukavíc [http://www.igotgloves.com] sú latexové rukavice, nitrilové rukavice a vinylové rukavice. Lekárske rukavice poskytujú bariérovú ochranu pred škodlivými časticami. Latexové rukavice sú stále najobľúbenejšie, pretože sú vyrobené z polyvinylchloridu, ktorý poskytuje pružnosť, pohodlie a prispôsobenie. Nitrilové rukavice [http://www.igotgloves.com/nitrile-gloves] neobsahujú žiadne latexové proteíny a sú vynikajúce proti roztrhnutiu a prepichnutiu. Vinylové rukavice majú dobrú odolnosť proti tekutinám.